Lamy a velbloudi

Od roku 2013 spolupracuji s MVDr. Táňou Husákovou a společně se věnujeme poradenství a specializujeme se na preventivní činnost v chovech lam, alpak a velbloudů. Jarní i podzimní preventivní návštěvy chovatelů probíhají v rámci celé České republiky i Slovenska. Objednávky přijímáme prostřednictvím emailu info@krajicek-vet.cz dle níže uvedených termínů. 

Objednávky na jarní preventivní ošetření zasílejte nejpozději do konce března. Během návštěvy zvíře klinicky vyšetříme, doplníme vitamíny, odebereme vzorek trusu a krve k vyšetření, ošetříme zuby a paznehty, proběhne stříhání vlny. Po ošetření dostane chovatel kompletní zprávu o ošetření zvířete včetně následných doporučení. 
 
Podzimní preventivní akce jsou zaměřené především na kastrace samců, vyšetření a potvrzení březosti u samic, doplnění vitamínů, klinické vyšetření zvířat, která měla na jaře nebo během roku nějaký zdravotní problém. Uzávěrka termínů pro podzimní prevenci je konec září. 
 
Během roku zajišťuji pohotovost a terapii akutních stavů na telefonním čísle +420 721 953 662. 
 
Novým chovatelům doporučuji zdravotní prohlídku zvířat co nejdříve po jejich pořízení v případě, že jste k nim nedostali žádnou zdravotní dokumentaci a neznáte přesný zdravotní stav zvířete.
 
Pokud potřebujete poradenství v oblasti chovu nebo pomoci zajistit koupi nového zvířete, můžete se na nás obrátit telefonicky nebo emailem. Během roku pořádáme vzdělávací semináře pro budoucí a nové chovatele v letních měsících s praktickou částí se zvířaty a semináře zaměřené na zdravotní problematiku lam, alpak a velbloudů pro pokročilé chovatele.

CHOVATELŮM NABÍZÍM

Příručka Lama a alpaka

Přestože během posledních dvaceti let obliba lam, alpak i velbloudů prudce stoupá, literatury, z níž by mohli čerpat chovatelé, je jen minimálně. MVDr. Táňa Husáková vytvořila praktickou příručku, která shrnuje dlouholeté zkušenosti a problematiku jihoamerických velbloudovitých, které získala během svého pobytu na Novém Zélandu. Po návratu absolvovala postgraduální studium zaměřené na zdravotní problematiku lam a alpak v evropských podmínkách, především v oblasti výživy.

Kontaktní informace

MVDr. Ondřej Krajíček
Člen Komory veterinárních lékařů České republiky
Urbanov 7, PSČ 588 62
IČO: 03918122
DIČ: CZ9204024918

Ordinační hodiny

Pondělí      10 – 18.00
Úterý          15 – 19.00
Středa        10 – 18.00
Čtvrtek       11 – 19.00
Pátek          10 – 18.00
Sobota        ––––––
Neděle       17 – 19.30

Kontaktujte nás